Sokrates szkoła podstawowa
SOKRATES PRYWATNA SZKOŁA PODSTAWOWA W CZĘSTOCHOWIE
TEL: 34 322 07 28
34 343 83 85
E-MAIL: INFO@SOKRATES.CZEST.PL
Sokrates

mgr Anna Kostrzewa - Język polskiZ wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Po ukończeniu studiów pracowałam jako nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz w szkole podstawowej i gimnazjum.

Praca z dziećmi i młodzieżą przynosi mi ogromną radość i satysfakcję. Zawód nauczyciela jest dla mnie wyjątkowy, gdyż daje mi możliwość przekazywania uczniom wiedzy, odkrywania w nich różnorodnych talentów i pomoc w ich rozwijaniu.

Pragnę zaszczepić w nieukształtowanych przecież do końca osobowościach moich uczniów maksymę Horacego „odważ się być mądrym” i stworzenie z niej motta do wykorzystania w ich dalszym życiu. Moja praca koncentruje się na tym, by uczniowie odkrywali swoje możliwości intelektualne i czerpali satysfakcję ze zdobywania wiedzy. Staram się, aby lekcje prowadzone przeze mnie były fascynującą przygodą ze światem literatury i języka, bo przecież nawet gramatyki i ortografii można uczyć się „na wesoło”.

W swojej pracy nauczyciela języka polskiego dokładam wszelkich starań, by umiejętności zdobyte przez uczniów na zajęciach rozwijały w nich wrażliwość na piękno języka i zamiłowanie do literatury, bo przecież jak mawiał Joseph Addison „lektura dla umysłu jest tym, czym gimnastyka dla ciała”.

Moją pasją oprócz dobrej książki i filmu jest też kontakt z naturą, która nieustannie mnie zachwyca i przynosi wytchnienie po trudach codzienności.